mmz_password
mmz_account
Vytvořit účet

Soli

Přírodní kamenná sůl - zdroj prvků života

Kamenná sůl je nejběžnějším typem soli na Zemi. Je vyroben z halitu, minerálu, který se skládá především z chloridu sodného (NaCl). Kromě chloridu sodného obsahuje kamenná sůl mnoho cenných mikroelementů nezbytných pro správné fungování lidského těla. Obsah stopových prvků v soli závisí na místě jejího původu. 

Proč se vyplatí používat kamennou sůl? Běžná kuchyňská sůl je vysoce rafinovaná a zpracovaná, a proto prakticky neobsahuje stopové prvky. U některých nemocí je konzumace soli dokonce zakázána. Proto se jí někdy říká „bílá smrt“. Při mírném užívání však kamenná sůl dokáže přirozeně doplnit chybějící složky v těle. 

Kamenná sůl má široké využití především v kuchyni, ale používá se například i v přírodní kosmetice.

Himalájská sůl

Himalájská růžová sůl je druh kamenné soli těžené v pákistánské provincii Paňdžáb, přibližně 300 kilometrů od Himálaje. V posledních letech si získala oblibu mezi milovníky zdravé výživy jako „nejzdravější sůl na světě“. Oproti kuchyňské soli obsahuje určité množství stopových látek, ale je třeba připomenout, že z 97 % tvoří chlorid sodný. Za své vlastnosti vděčí především procesu extrakce – himalájská sůl se během výrobního procesu nerafinuje ani nečistí. 

W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment różowej soli himalajskiej. Proponujemy Państwu sól himalajską drobną oraz gruboziarnistą. Najwyższej jakości różową sól oferujemy w wygodnych opakowaniach foliowych oraz plastikowych pojemnikach, które nie ulegają uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli zdecydują się Państwo na większe zakupy polecamy sól himalajską pakowaną po 4 i 25 kg. 

Sól kłodawska

Nejodidovaná kladawská sůl je naše původní kamenná sůl, která se ve Velkopolsku těží od 30. let 20. století. Sůl Kłodawa je ceněna především díky vysoké čistotě, bohatosti mikroprvků a krásné růžové barvě krystalů. Sůl Kłodawa obsahuje relativně málo přírodního jódu a během výrobního procesu není tímto prvkem obohacena. Proto je ideální pro všechny druhy nakládaných potravin a domácích zavařenin. 

Nabízíme originální sůl z dolu v Kłodawě, k dispozici ve výhodném balení různých kapacit - od 1 kg do 25 kg.

Filtr/mmz_sort
Sůl v sáčku - HIMALÁJSKÁ růžová hrubá - 1 kg

Sůl v sáčku - HIMALÁJSKÁ růžová hrubá - 1 kg

Dodavatel: Ogrody Solne
Cena:

42,79 Kč 57,07 Kč -25%

Běžná cena: 57,07 Kč

Nejnižší cena za 30 dní: 57,07 Kč
ks
zobrazit více
  • sleva
Sůl v sáčku - HIMALÁJSKÁ růžová jemná - 1 kg

Sůl v sáčku - HIMALÁJSKÁ růžová jemná - 1 kg

Dodavatel: Ogrody Solne
Cena:

42,79 Kč 64,21 Kč -33%

Běžná cena: 64,21 Kč

Nejnižší cena za 30 dní: 64,21 Kč
ks
zobrazit více
  • sleva
nahoru
Shop is in view mode
Sklep internetowy Shoper Premium